Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

пʼятниця, 5 грудня 2014 р.

«Цікаві факти»

Рубрика «Цікаві факти»

1. Температура блискавки в 5 разів вище за температуру на поверхні Сонця і становить 30 000 К.

2. Крапля дощу важить більше, ніж комар. Але волоски, які розміщені на поверхні тіла комахи, практично не передають імпульс від краплі до комара. Тому комаха виживає навіть під проливним дощем. Цьому сприяє ще один фактор. Зіткнення води з комаром відбувається на незакріпленій поверхні. Тому якщо удар буде проходити в центр комахи, вона деякий час падає з краплею, а потім швидко звільняється. Якщо дощ потрапляє не в центр, траєкторія руху комара трохи відхиляється.

3. Сила витягування ноги із сипучих пісків зі швидкістю 0,1 м/с дорівнює силі підняття легкового автомобіля. Цікавий факт: сипучі піски — це ньютонівська рідина, яка не може поглинути людину повністю. Тому загрузлі у пісках люди вмирають від зневоднення, сонячного опромінення або з інших причин. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, краще не робіть різких рухів. Спробуйте перекинутися на спину, розкинути широко руки і чекати на допомогу.

4. Ви чули клацання після різкого помаху батогом? Це відбувається через те, що його кінчик рухається з надзвуковою швидкістю. До речі, батіг — це перший винахід, який подолав надзвуковий бар’єр. Те саме відбувається з літаком, який летить зі швидкістю, більшу за звукову. Клацання, схоже на вибух, відбувається через створену літаком ударну хвилю.

5. Цікаві факти про фізику стосуються також живих істот. Наприклад, всі комахи під час польоту орієнтуються на світло Сонця чи Місяця. Вони зберігають такий кут, при якому висвітлення завжди з одного боку. Якщо ж комаха летить на світло лампи, то рухається по спіралі, оскільки промені лампи розходяться не паралельно, а радіально.

6. Промені Сонця, які проходять через крапельки в повітрі, утворюють спектр. А його різні відтінки заломлюються під різними кутами. В результаті такого явища утворюється веселка — коло, частину від якого люди бачать із землі. Центр веселки завжди знаходиться на прямій, проведеній від ока спостерігача до Сонця. Вторинну веселку можна побачити тоді, коли світло в крапельці відбивається саме двічі.

7. Для льоду великих льодовиків характерна деформація, тобто плинність, обумовлена напругою. З цієї причини гімалайські льодовики зрушуються зі швидкістю два-три метри на добу.

8. Ви знаєте, що таке ефект Мпемби? Дане явище в 1963 році виявив танзанійський школяр на ім’я Ераст Мпемба. Хлопчик помітив, що гаряча вода замерзає в морозильнику швидше, ніж холодна. Навіть сьогодні вчені не можуть дати однозначного пояснення цього феномена.

9. У прозорому середовищі світло поширюється повільніше, ніж у вакуумі.

10. Вчені вважають, що двох однакових узорів сніжинок не буває. Варіантів їх дизайну навіть більше, ніж атомів у Всесвіті.Коментарі

Немає коментарів:

Дописати коментар