Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

субота, 17 січня 2015 р.

Цікавинки про кисень!



Життя без кисню можливе
Біологи виявили в Середземному морі багатоклітинні істоти, які не використовують для своєї життєдіяльності кисень. Досі вважалося, що здатність існувати в безкисневому середовищі характерна тільки для одноклітинних і вірусів.
Істоти розміром менше одного міліметра мешкають на глибині більше 3 тисяч метрів. Вони належать до групи лоріціфер - мікроскопічних морських безхребетних. Зовні вони схожі на мішечки, з горла яких виходять “щупальця”.
Раніше дослідники вже знаходили в місцях, позбавлених кисню, багатоклітинні організми, однак у фахівців не було впевненості, чи мешкають вони там постійно. Автори нової роботи вважають, що виявлені ними лоріціфери весь час живуть в надзвичайно збідненому киснем середовищі.
”Звичайні” багатоклітинні отримують енергію за допомогою особливих органел, названих мітохондріями, для роботи яких необхідний кисень. Знайдені в Середземному морі лоріцефери отримують енергію, використовуючи інші органели - гідрогеносоми. Для функціонування гідрогеносом не потрібен кисень.У 2009 році була опублікована робота, автори якої прийшли до висновку, що багатоклітинні з’явилися на Землі на 200 мільйонів років раніше, ніж вважалося досі.
Вчені аналізували геологічні відкладення віком понад мільярд років і виявили в них рештки організмів, що нагадують сучасні губки.

У Чумацькому Шляху знайшли молекулярний кисень

Міжнародною групою вчених з Швеції, Канади, Фінляндії і Франції було впершезафіксовано присутність молекулярного кисню (O2) в міжзоряному просторі.Відкриття було зроблене за допомогою космічного апарату Odin, який досліджував щільність хмар в Чумацькому Шляху, розташовані на відстані 500 світлових років від Землі.В цьому місці, на думку астрономів, в даний момент відбувається утворення нових зірок і планет, повідомляє Space Daily.
Odin є космічним апаратом, призначеним для дослідження як небесних об'єктів, так і атмосфери Землі. Він обладнаний радіотелескопом діаметром 1,1 метри, який оперує на дуже малих довжинах хвиль. Odin був виведений на 600-кілометрову орбіту 20 лютого 2001 року. Спостереження за газовими хмарами в Чумацькому Шляху проводилися протягом 33 днів з серпня 2002 по
лютий 2006.


Коментарі

Немає коментарів:

Дописати коментар